tablica w recepcji, lista najemców, tablica zbiorcza, oznakowanie informacyjne, oznakowanie biura

Tablica zbiorcza w recepcji – 3 najważniejsze zagadnienia do omówienia przy jej planowaniu

Tablica z listą najemców w recepcji jest jednym z najważniejszych elementów oznakowania informacyjnego, który powinien zostać dokładnie przemyślany. Poniżej znajdziecie 3 główne zagadnienia które muszą być omówione przed rozpoczęciem projektowania tablicy.

Post-15-oznakowanie-w-recepcji-tablica-z-list--najmc-w-tablica-w-recpecji-1

Lokalizacja i wymiary tablicy
Określając lokalizację tablicy należy brać pod uwagę jej widoczność dla odbiorców i ilość dostępnego miejsca. Najczęściej staramy się umieszczać tablice obok lub za recepcją – tam w pierwszej kolejności kierują się osoby wchodzące do budynku a widząc tablicę z nazwami najemców czują się pewniej i nie błądzą w poszukiwaniu informacji.

Post-15b-tablica-w-recepcji-tablica-szklana

Maksymalna ilość najemców
Jest to najważniejsza informacja jaką potrzebuje wykonawca do prawidłowego zaplanowania oznakowania w recepcji. Ważne jest aby określić maksymalną ilość najemców a nie faktyczną w danym momencie. Często jest tak, że budynek choć wynajęty w 100% ma 10 najemców ale właściciel dopuszcza możliwość w niedalekiej przyszłości podziału obecnych dużych powierzchni na mniejsze a co za tym idzie zwiększenie liczby najemców. W takim przypadku lepiej od razu przygotować tablicę pod większą ilość najemców a w przyszłości wymienić jedynie oznakowanie.

Post-15d-lista-najemc-w-recpecja-budynku

Materiały i kolorystyka
Najważniejsze jest dopasowanie tablicy do wnętrza recepcji oraz maksymalne uproszczenie późniejszej wymiany nazwy najemców. Jeżeli zdecydujecie się na szklaną tablicę o wymiarach 200x 200 cm z nazwami najemców wyklejonymi z folii od tyłu to jakiekolwiek zmiany będą bardzo kosztowne.
Zdecydowanie najczęściej wybieranym materiałem na tablice jest szkło – oto kilka najważniejszych powodów:

  • posiada wysoką odporność na porysowania;
  • nie odbarwia się;
  • jest uniwersalnym materiałem pasującym do każdego wnętrza;
  • bardzo łatwo można zmodyfikować wygląd całej tablicy czy wymienić poszczególne nazwy najemców.

Post-15c-tablica-w-recepcji-tablica-ze-szk-a

W przypadku zarówno szkła jak i innych materiałów znakowanie zazwyczaj wykonuje się z folii, gdyż pozwala to na bezproblemową i tanią modyfikację nazw najemców.

Oczywiście jest wiele dostępnych materiałów, które możemy wykorzystać przy produkcji tablic w recepcjach. Do najczęściej stosowanych zaliczamy stal, plexi, drewno, dibond, jak i już istniejącą ścianę. Efekt końcowy w dużej mierze zależy od projektu także warto poświęcić czas na dobrze zaplanowaną grafikę.

Author image

About Agnieszka Urbanowicz

Oznakowanie biur i budynków jest nie tylko moją pracą ale i wielką pasją. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania lub wątpliwości związane z tym tematem. Kontakt: urbanowicz@oznakujbiuro.pl
  • Warszawa